Інтерв’ю на тему «Рекламні дослідження» з генеральним директором IRS Group Іваном Любарським в журналі «Маркетингові дослідження в Україні»

16/05/2012 Докладіше

Інтерв’ю з генеральним директором IRS Group Іваном Любарським за матеріалами бліц-опитування на тему «Рекламні дослідження – важливий сегмент дослідницького ринку та прерогатива великих клієнтів » в журналі «Маркетингові дослідження в Україні» (МІУ № 2 2012 рік):

Питання 1.

Чи є «рекламні» дослідження істотною складовою сукупного бюджету дослідницьких компаній, або ж подібні замовлення залишаються у вітчизняних умовах рідкістю? Як Ви вважаєте, чому?

Для багатьох наших клієнтів дослідження ефективності реклами є обов’язковою складовою їх дослідницької програми. Відповідно, замовлення на подібні дослідження приходять досить часто, при цьому вартість на них досить сильно відрізняється якщо порівнювати разові і трекінгові проекти. Важливість подібних досліджень для бізнесу очевидна, адже завжди корисно знати, наскільки ефективно витрачаються «маркетингові» бюджети.

Питання 2.

Які дослідження реклами зараз переважають: претести або посттести? Що замовники досліджують найчастіше (рекламні звернення, реакцію глядачів, ефективність рекламної кампанії та ін)?

Найбільш часто ми стикаємося з запитами на регулярні трекінгові дослідження, в рамках яких вивчаються різні параметри маркетингової активності.

Питання 3.

Які інструменти «рекламних» досліджень Ви вважаєте найбільш ефективними? (Останнім часом, наприклад, часто критикуються фокус-групи, ай-треккери ж, навпаки, часто вихваляються. Що ж «працює» ефективно?).

З приводу використання різних методів не скажу, напевно, нічого нового: деякі з них, наприклад, ті ж фокус-групи, ідеальні для одних завдань і недоцільні для інших. Для трекерів у нашій країні, вважаю, і зараз, і ще тривалий час у майбутньому найбільш коректним методом будуть особисті інтерв’ю, якщо не брати в розрахунок вузькі цільові аудиторії. З наших власних розробок хочу назвати тестування рекламних комунікацій за допомогою трендсеттерів.

Питання 4.

Як Ви оцінюєте роль інтернет-досліджень в аналізі рекламної діяльності? Чи зможемо ми через якийсь час відмовитися від традиційних типів досліджень?

Це є гарний і перспективний метод. Ми його використовуємо в роботі з вузькими цільовими аудиторіями, в тому числі з трендсеттерами, як вказано вище. Традиційні типи досліджень, напевно, коли-небудь дійсно трансформуються в якісь інші форми, причому зовсім не обов’язково на основі інтернету. Однак у нашій країні це станеться зовсім не скоро.

itpride.net   and voffa